Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу в загальноосвітній школі І-ІІ ступеня с. Поліське в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Дата: 31 серпня 2020 о 10:34, Оновлено 11 вересня 2020 о 09:18
105 переглядів

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Протокол педагогічної ради
 загальноосвітньої школи
 І-ІІ ступеня с.Поліське
 31.08.2020 № 1

Тимчасовий порядок організації 
освітнього процесу в загальноосвітній школі І-ІІ ступеня с. Поліське в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

І розділ. Загальні положення
    1. Даний порядок розроблений відповідно до статті 40 Закону України
«Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,
постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020
№ 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів  у закладах освіти на період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), на виконання листа Міністерства освіти і науки  України від 05.08.2020 №1/9-420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році» та з метою забезпечення інфекційної безпеки у школі та організації повноцінного освітнього процесу.
      2. Цей порядок діє у разі встановлення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «зеленого», «жовтого» або «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
       3.У регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для «зеленого» рівня епідемічної небезпеки.
     4. Даний порядок розміщено при вході до школи  та на сайті школи за адресою https://shkpolicke.e-schools./info.
    5. Про будь-які зміни щодо встановлених обмежень та умов організації освітнього процесу буде повідомлено через офіційні сторінки в мережі Інтернет та при вході до школи.

ІІ РОЗДІЛ. Особливості організації освітнього процесу
      Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в залежності від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється рівень епідемічної небезпеки поширення СОVID-19 («зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний»). Рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
         2020/2021 навчальний рік у закладах загальної середньої освіти розпочнеться відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці, а саме:
1) «зелений», «жовтий» або «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки - відвідування закладів освіти здобувачами загальної середньої освіти дозволено в звичайному режимі;
2) «червоний» рівень епідемічної небезпеки - відвідування закладів освіти здобувачами загальної середньої освіти заборонено, а отже, освітній процес забезпечується з використанням технологій дистанційного навчання.
    Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти в умовах «зеленого», «жовтого» або «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки приймає педагогічна рада закладу освіти з урахуванням  протиепідемічних заходів, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 . 
     Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, медичних організацій інших країн пріоритетом організації освітнього процесу в закладах освіти є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.
  Організація освітнього процесу в школі забезпечується з урахуванням:
  - вимог соціального дистанціювання;
 - регулярного моніторингу та аналізу відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров'я у випадку різкого збільшення.

1. Вхідний скринінг та правила для працівників  школи.

    1.1. Усі працівники школи  заходять через центральний вхід.
    1.2. Увесь персонал проходить термометрію на центральному вході перед  початком робочого часу (за 30 хвилин) із занесенням даних до журналу проведення температурного скринінгу працівників школи. 
    1.3. Вимірювання  температури тіла проводиться безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію про використання термометрів).
    1.4. Яриніч Л.П., відповідальна за проведення температурного скринінгу, оглядає персонал перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).
    1.5. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад  37,20 С або з ознаками гострого респіраторного захворювання такий співробітник  до роботи не допускається з  рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
 Про такий випадок  повідомляється  директор школи  та робиться відмітка у журналі проведення температурного скринінгу працівників школи про недопущення до роботи.
    1.6. При появі  підвищеної температури тіла (вище 37,20 С) або ознак гострого респіраторного захворювання вдома працівник  школи  повідомляє директора школи   та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
    1.7. Для вирішення питань, що не потребують особистої присутності, максимально використовувати засоби зв’язку (інтернет, телефон). 
    1.8. У разі відсутності Яриніч Л.П. вхідний скринінг працівників проводить вчитель фізичної культури Стасюк І.О.
    1.9. У школі  всі працівники мають бути  забезпечені засобами індивідуального захисту  ( із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці кожного працівника). Зміна масок проводиться кожні три години.
    1.10. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями школи  використання захисних масок є обов’язковим.

    1.11. Якщо працівники користуються масками багаторазового використання, то обов’язково повинні мати герметичні пакетики (zip-пакет, або папкана кнопці, тощо) з позначками «Для використаних масок», «Для нових ( чи запасних) масок». Для нової (запасної) одноразової маски також повинен бути пакетик.

2. Вхідний скринінг здобувачів освіти на наявність ознак
інфекційного захворювання

    2.1. Відповідальність за прихід до школи здорової дитини, відсутністю наявних ознак гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) несуть батьки.
    2.2. Зустріч здобувачів освіти здійснюється на шкільному подвір’ї за 20 хвилин до початку навчання черговими вчителями (згідно графіка). Застосування засобів захисту (масок, щитків, респіраторів, рукавичок) при таких контактах недоцільне.
    2.3. Чергові вчителі перед початком занять   проводять опитування здобувачів освіти щодо їх самопочуття та наявності симптомів  респіраторної хвороби, запитують про температуру тіла у дитини та/або дорослого, який її супроводжує.
    2.4. Вхід до школи здійснюється лише за умови використання засобів індивідуального захисту (захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, або респіратора). В школу заходять тільки учні, вчителі та обслуговуючий персонал.
    2.5. Вхід в школу батьків, бабусь, дідусів з початком навчального року суворо заборонено. Спілкування педагогічних працівників із батьками здійснюється дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку або на шкільному подвір’ї.
    2.6. З метою впровадження заходів щодо застосування практики соціального дистанціювання та уникнення скупчення, спрямованих на мінімізацію контактування з іншими особами, у школі запроваджується відкриття двох  входів для різних категорій здобувачів освіти. Для кожного класу визначено свій вхід до школи, який є найближчим до шаф для роздягання, і схема руху лише одними сходами. Довільно пересуватися по школі не дозволяється.
                      Входи/виходи закріпленні за класами:
1- 3 класи – запасний  вхід/вихід (боковий від вулиці);
1- 3 класи - вхід/вихід до сходів №2
5-9 класи – центральний вхід/вихід;
5- 9 класи - вхід/вихід до сходів №1

    2.7. Початок навчальних занять у школі:
Початкова школа (1-3 класи) -  9.00 год.
Основна (5-9 класи) - 9.00 год.
    2.8. Якщо у чергового вчителя або учителя, який проводить урок у класі виникає підозра щодо наявності у здобувача освіти інфекційного захворювання, то такого здобувача освіти  відправляють до центрального входу,  біля якого відповідальна Яриніч Л.П. (за її відсутності Стасюк І.О.) проведе вимірювання  температури тіла безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію про використання термометрів).
    2.9. Якщо у здобувача освіти визначено температуру тіла вище 37,00 С або наявні інші симптоми респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) то такий  до занять не допускається:
- якщо дитина прийшла у супроводі дорослого, вона відправляється додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря;
- якщо дитина прийшла без супроводу дорослого, то на її одягається медична маска і вона проводиться  до кімнати, яка відведена для дітей з ознаками респіраторного захворювання (кімната № 4 – І поверх) для ізоляції. По телефону викликаються батьки дитини та у разі необхідності –швидка медична допомога. Після чого черговим адміністратором і батьками приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.
    2.10. Відповідальна Яриніч Л.П. веде облік таких здобувачів освіти.
    2.11. Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в кімнаті, де вона перебувала, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
    2.12. Після того, як здобувач освіти з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами був відсторонений від освітнього процесу, до школи  він може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що він здоровий та може бути допущений до відвідування школи.
    2. 13. Заступник директора  Ткачук О.О. щоденно проводить моніторинг та аналіз відвідування занять здобувачами освіти з метою раннього виявлення  збільшення захворюваності.

3. Організація освітнього процесу у школі на період карантину
    3.1. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення
занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями
школи використання захисних масок є обов’язковим. Зміна масок проводиться кожні три години.
    3.2.Для учнів 1-3 класів вхід та пересування приміщеннями школи дозволяється без використання захисної маски або респіратора.
    3.3. В разі віднесення регіону до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки вчителі школи в процесі викладання навчальних дисциплін використовують захисні щитки, які використовуються та дезінфікуються відповідно до інструкції виробника. 
     3.4. Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то обов’язково слід мати герметичні пакетики (zip-пакет, або папка на кнопці) з
позначками «Для використаних масок», «Для нових ( чи запасних) масок».
Для нової (запасної) одноразової маски також повинен бути пакетик.
    3.5. Для використаних одноразових масок в школі є спеціальні урни з написом «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ».
    3.6. Для мінімізації пересування здобувачів освіти у приміщеннях
школи  за кожним класом закріплений навчальний кабінет для проведення усіх уроків, за винятком уроків інформатики, фізичної культури та трудового навчання (за необхідності).  

Кабінети, закріпленні за класами:
 

Клас

Кабінет

Відповідальні

1

Кабінет початкових класів №1

Мазурик Л.М.

2

Кабінет початкових класів №2

Тищук Н.В.

3

Кабінет початкових класів №3

Смолярчук С.А.

5

Кабінет історії

Стасюк І.О.

Гитюк Л.В.

6

Кабінет англійської мови

Каліщук Л.С.

Смолярчук Ю.Г.

7

Кабінет української мови і літератури

Гитюк Л.В.

Каліщук Л.С.

8

Кабінет фізики

Гитюк Л.В.

Артемук А.М.

9

 Кабінет біології

Смолярчук Ю.Г.

Яриніч Л.П.

Час роботи:
Початкова школа  -  9.00-14.10 год.
Основна школа -      9.00-15.35 год.
    3.7. Забезпечується використання розмітки на підлозі, що полегшує
організацію двостороннього руху коридорами та сходами, виокремлення зон
переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.
    3.8. Після кожного навчального заняття проводиться провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При цьому забезпечується безпека дітей шляхом присутності завідувача кабінетом або класного керівника та фізичних обмежувачів на вікнах. 
    3.9.Тривалість уроків у 1класі- 35 хвилин;
Тривалість уроків у 2-3 класах- 40 хвилин;
Тривалість уроків у 5-9 класах - 45 хвилин;
Тривалість  перерв у 5 -9 класах:
Після ІІ і ІІІ  уроку-  20 хвилин; 
Після інших уроків – 10 хвилин.
У початкових класах перерви подовжуються за рахунок  меншої тривалості уроків.
    3.10. За умови сприятливої погоди здобувачі освіти під час перерв
перебувають на свіжому повітрі на шкільному подвір’ї у присутності
вчителя, що буде проводити наступний урок.
    3.11. Ранкові зустрічі у 1-3-х класах за сприятливих погодних умов
проводяться на свіжому повітрі.
    3.14. Розклад дзвінків:
для учнів 1-ого класу:

1 урок - 9.00-9.35
2 урок - 9.55 -10.30
3 урок -11.00-11.35
4 урок -  11.50 – 12.25
5 урок - 12.40 – 13.15

для учнів 2-3-х класів:
1 урок - 9.00-9.40
2 урок - 9.55 -10.35
3 урок -11.00-11.40
4 урок -  11.50 – 12.30
5 урок - 12.40 – 13.20
6 урок - 13.30 – 14.10


для учнів 5-9-х класів:
1 урок - 9.00-9.45
2 урок - 9.55 -10.40
3 урок -11.00-11.45
4 урок -  12.05 – 12.50
5 урок - 13.00 – 13.45
6 урок - 13.55 – 14.40
7 урок - 14.50 – 15.35


    3.15. Запроваджується гнучка структура навчального року з можливістю внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації.
    3.16. Передбачується  уникання організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшення кількості  комунікаційних вправ, групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проведення ранкових зустрічей із дотриманням соціальної дистанції, за  можливості, на свіжому повітрі тощо.
    3.17. За можливості  передбачається організація проведення навчальних
занять з окремих предметів на відкритому повітрі.
    3.18. На вході до школи та у його приміщеннях передбачається розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної
хвороби СОVID-19.

4. Організація дотримання правил респіраторної гігієни та
протиепідемічних заходів у школі

    4.1. Основним заходом гігієни рук в школі  є миття рук з милом.
    4.2. Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає  доступу до води та мила.
    4.3. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в
якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.
    4.4. Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.
    4.5. Кожна санітарна кімната школи  забезпечується рукомийником,
який обладнаний рідким милом  та електросушарками для рук.
    4.6. Передбачається проведення навчання працівників закладу та здобувачів освіти щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації.
    4.7. Організовується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з
кришками та поліетиленовими пакетами з яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ»
    4.8. На двох входах  до  школи  організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами: учні 1-4 класів - за участю вчителя, учні 5-9-х класів - у присутності вчителя. Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання  впродовж  30 секунд.
    4.9. У разі виникнення потреби або необхідності залишити приміщення
школи  користуватися  тільки центральним входом.
    4.10. Вихід із школи передбачено тільки по завершенні навчальних занять.

Розділ 3.  Особливості організації харчування та питного режиму здобувачів освіти.
    1.  Харчування здобувачів освіти  в школі організовується згідно розробленого графіка. Організація харчування шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.
    2.  При  організації харчування  забезпечено відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб. Максимальна кількість учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр - 20 учнів.
    3. Функціонування питних шкільних фонтанчиків не дозволяється. Питний режим здобувачів освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.
     4.  Працівники харчоблоку  Мазурик Т.Г., кухар, та Смолярчук Л.В., комірник, забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
    5. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
    6.  Використані засоби індивідуального захисту збираються  в  спеціальну урну  з  написом «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ», яка знаходиться в підсобному приміщенні шкільної їдальні. 
    7. Кухар їдальні Мазурик Т.Г., яка видає страви,  забезпечується засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.
    8. При організації харчування працівники шкільної їдальні Мазурик Т.Г. та Смолярчук Л.В.   забезпечують  умови для дотримання правил особистої гігієни  (рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук) 
    9.  Працівники харчоблоку Мазурик Т.Г. та Смолярчук Л.В. проходять навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації. 

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.